O Restauracji Padwa Historia i informacje o Restauracji Padwa

Historia restauracji

W Rynku Wielkim w pięknych renesansowych piwnicach kamienicy Zamoyskich usytuowana jest Restauracja Padwa. Kamienica zaprojektowana została przez architekta z Padwy Bernarda Morando.

Morando, główny projektant Zamościa, wybudował ją dla Włocha Franciszka Telaniego, ale już w 1599 r. znalazła się we władaniu fundatora miasta, kanclerza Jana Zamoyskiego.


Obecne czasy

We wnętrzach Restauracji obejrzycie Państwo: Zamość w starej fotografii – są to ciekawe zdjęcia miasta w okresie międzywojennym, a także portrety Ordynatów Zamoyskich i osobistości Zamościa.

Jako pierwsi w Zamościu wprowadziliśmy w menu restauracji oryginalne potrawy nawiązujące do tradycji włoskich i węgierskich. Proponujemy specjały kuchni polskiej, które spełnią oczekiwania najbardziej wybrednych smakoszy.

Organizujemy przyjęcia weselne, komunijne, imprezy biznesowe i obsługujemy zorganizowane grupy wycieczkowe (do 100 osób).

Gdy planujesz imprezę w domu – zamów catering do domu. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu a profesjonalne przygotowanie dań podniesie rangę organizowanego spotkania. Na spotkania biznesowe lub konferencje przygotowujemy przekąski, sałatki jak też dania na ciepło. Menu ustalamy indywidualnie z klientem.

Zachowanie renesansowego charakteru restauracji, jedyna w swoim rodzaju jakość usług dały podstawy do przyznania przez Kapitułę Wydawnictwa Pascal najwyższego wyróżnienia „OBIEKT Z WYJĄTKOWYM KLIMATEM
Zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spaceru po wnętrzach Restauracji Padwa dostępnego pod linkiem umieszczonym tutaj: http://padwa.wkraj.pl